Biri Benden mi Bahsetti ?

Evet hey sen özel insan burcun nedir bilmiyorum fakat burcunun özelliklerini taşıdığına
inanıyorsan bu yazıyı okumalısın..
Günlük,haftalık yada aydan aya belkide denk geldikçe hepimiz evrenin bizi ne doğrultuda etkilediğini
merak eder ve burçlarımızı okuruz.Anlamadığım bir şey vardır bütün burçlar harika özelliklere sahip ama hiçbiri tipik genel
ve biz olduğumuz özelliklerden bahsetmez neden ? İşte burçlarımız ve gerçek özelliklerimiz.. ;) Şimdi oku ve kendi kendine Gülümse..
ben neymişim beaa..

KOÇ: Koçlar burnu havada, kendini beğenmiş tiplerdir. Dünya onların çevresinde döner zannederler. Oysa hiç de öyle bir şey yoktur. Koç burcundan birine aşık olmaya kalkmayın. Çünkü eğer öyle bir gaflete düşerseniz sizi ızdırap, çile ve gözyaşı dolu günler bekliyor demektir. Türk filminde perişan olan artistlerden daha zor duruma düşersiniz. bu koçlar inat,dediğim dedik çaldığım düdük misali sizi verem ederler ve ayakta uyuturlar Uyandığınızda iş işten geçmiş olur :)

BOĞA: Dünyaya inat yapmak için gelmişlerdir. İnadını göstermek için fırsat kollar. Yanına yaklaştığınızda bir boğa gibi saldırı hazırlığı yapar ve daha kurduğunuz ilk iletişimde inadını gösterir. Bu onun vazgeçilmez huyudur.bir boğa ile muhatap olmak intihar etmekle eş anlamlıdır. Boğayı gördüğünüz anda ondan kaçmak için yol değiştirmek, tanımazlıktan gelmek, havaya bakarak ıslık çalıp yanından geçmek yapılacak en akıllı davranıştır. Boğa sizinle muhatap olmaya kalkışsa bile ‘pardon! tanışıyor muyduk?’ deyip tüymek gerekir. Bütün bu yazdıklarımızdan sonra boğaya aşık olmak gibi bir gaflete düşerseniz, sizin de en az boğa kadar tedaviye ihtiyacınız var demektir :)

İKİZLER: Bu kadar ikiyüzlü bir burç olamaz valla. Kesinlikle ikizlere güvenip yola çıkmayın. Çünkü yarı yolda kalırsınız. İkizler burcuyla arkadaşlık eden ya da çıkan birisi intiharın eşiğinde demektir. Çünkü konuştuğu kişinin döneklikleri ve vırt-zırt değişmesi insanı bunalıma sürükleyecek cinstendir. Örneğin tiyatroya gideceksin, bir dakika önce geleceğim dediyse gelmeyeceğim diye tutturur. Bir dakika sonra yine gidelim demeye başlar. Ölür müsün öldürür müsün? Allahta sabır verir ama nereye kadar yani. İkizler burcu ile çıkanların büyük bir bölümü daha sonra kendilerini tasavvufa adarlar ve hak yolunu bulurlar. Tabii eğer sağ salim bu ilişkiyi sona erdirebilirseniz :)

YENGEÇ: Çok romantik bir burçtur. O kadar ki sevdiğini çiçek yağmuruna tutar. Bir süre sonra çiçek alacak parası kalmaz, kredi kartlarına başvurur ve borçları giderek artar. Alacaklılar icra takibine başlar ama yengeç huyundan vazgeçmez ve sevgilisine hediye almaya devam eder. Sevgilsininde her yani hediye ve çiçek olur. Yengeç burcu ile çıkmak bu yüzden çok karlıdır. Ondan topladığı çiçek ve hediyelik eşyalar rahatla bir iki dükkan açılır ve köşe dönülür. Yengeç burcu ise iflas etse de romantizmden asla vazgeçmez romantik doğar, romantik büyür, romantik ölürler :)

ASLAN: Aslan kadar kendini beğenmiş birini bulamazsınız. aynada kendini seyredip durur. Gittikleri her ortamda dikkat çekicidirler ve bu yüzden de çok havalıdırlar. Havalarından yanlarına yaklaşılmaz. Bir aslanı hizaya getirmenin en iyi yolu onu tanımamak ve yokmuş gibi davranmaktır. Bu taktik aslanı şoka sokar. İki üç gün kendine gelemez. Hatta yataklara düşer. Aslanlara aşık olmak iyi gibi gözükse de sonunda çıldırtıcı olabilir.Bir aslan uyuşturucu kadar tehlikelidir ve vücuda yerleşti mi, kurtulmanız zordur Bir aslanla beraber olmak prestijinizi yükseltse de, çıktığınız aslanın sürekli övgü bekleyen karakteri sizi delirtebilir. Onunla çıkıyorsanız akıl hastanesinde tedavi olmayı da göze almalısınız. Allah sabır versin :)

BAŞAK: Temizlikle kafayı bozmuştur. Her şey temiz olmalıdır. Bu konuyu o kadar ileri götürmüştür ki, yaptığı temizlikle de yetinmez ve yerlerde kalan iki üç tane toz zerreciğinin peşine düşer. Mikropların en sevmediği insanlar başak burcu insanlarıdır. Böyle birini gördüklerinde ‘kaçın başak burcundan birisi geliyoooor. imdaaaat’ diye bağırır. Zavallılar yaşamak için başaklardan uzak durmak zorundadırlar. Temizlikten kafayı kaldırmadığı için hem dünya gündeminden,hem de aşk işlerinden uzak bir hayat sürer. Soyut bir yaratık gibidir. Bu kadar olumsuz özelliklerine rağmen deterjan firmaları bu tiplerin peşindedirler. Çünkü bu işi onlardan daha iyi bilen birini bulmak mümkün değildir :)

TERAZİ: Teraziler eğlenmeye bayılır. İşleri güçleri eğlenmektir. Sabah kalkar eğlenirler akşam yatar eğlenirler. Hayatları eğlenmekle geçer. teraziyle dolaşan tiplerde eğlenmek zorundadır. Terazinin temposuna ayak uyduramasalar da diğer burçlar can sıkıntılarını terazilerin yanında atarlar. tabi hesap ödemeye gelince işler karışır. Çünkü terazi bu konuda profesyoneldir ve çaktırmadan ortamdan sıvışır. Onunla birlikte takılanlara ise bulaşık yıkamak ve yerleri silmek kalır. Terazi yeni eğlencelere yol açarken… :)

AKREP: Akreple çıkıyorsanız ya da aynı ortamda bulunuyorsanız ayvayı yediniz demektir. Çünkü bu akrep mutlaka bir sebep bulup sizi ananızdan doğduğuna pişman edecektir. Bunu yapmak için neden bulmak da da zorlanmaz. Çünkü neden bulamadığında bunu kendisi icad eder. Bu kıskanç ve dik kafalı akrebe karşı en iyi savunma onun hakkında hemen güzel sözler yumurtlamaktır. Kısa sürede bu beceriyi gösteremezseniz kendinize hastaneden uygun bir servis belirlemek zorunda kalabilirsiniz. Bir akreple geçinmenin en iyi yolu onun ne kadar güzel veya yakışıklı olduğunu söyleyerek sıvışmaktır.Unutma bir akrep hiç bir yapılanı unutmaz hesapları beynindeki adisyona yazar ve kdv ile ödetir gerisin geriye kaç :)

YAY: Yay burcu insanları her konuda fikir beyan eden nadide insanlardır. Onların her konuda görüşü vardır. İlgi alanlarına girmeyen konu yok gibidir. Kısacası her şeyden anlarlar. Bu nedenle bu kişilerden uzakta durmakta sayısız fayda vardır en uzak oldukları konularda bile saatlerce size konferans verebilirler. Sinir bozucu bir kişiliğe sahip olduklarını farketmedikleri için sık sık sopa yerler. ‘Yeter lan! sus artık’ ya da ‘kardeşim artık kısa kes’ diye uyarılsalar da bu uyarıları duydıkları için başları beladan kurtulmaz. Eğer başınızın ağırmasını istemiyorsanız yaylardan uzak durun :)

OĞLAK: Dere tepe dolaşan bir deli görürseniz bilin ki o oğlaktır. Oğlak özgürlük adına her haltı yer. Paraşütten atlar su kayağı yapar içi timsah dolu bir nehirde yüzer dağlara tırmanır… Uzatmayalım bütün delilikler ve saçmalıklar ondadır. Bir oğlakla görüştüğünüzde yapılacak ilk iş güvenliğini sağlamaktır. Çünkü be dediliklerine sizi de alet etmek isteyecektir. Ya kafanız kırılacak ya da bir organınız kullanılmaz hale gelecektir. Bir tarafınıza bir şey olduğunu varsayalım bu oğlak’ın umurunda mı? asla, bir telefon edip geçmiş olsun bile demez. O, kendine yeni kobay arkadaşlar edinmeye çalışır. bulmakta da zorlanmaz. aşktan söz etmedik… Bir oğlakla çıkmanın bir ayağı çukurda olduğunu söylemeye bilmem gerek var mı? Allah oğlaklara yaklaşanlara veya çıkanlara kaza bela vermesin :)

KOVA: Kovalar entelektüel kişilikleriyle dikkat çekerler. Sanat, ekonomi, siyaset ve daha pek çok konuda bilgi sahibidirler ve bunu da her ortamda göstermek isterler. Bu kişilerin en büyük yanılgıları da şudur. Kendilerini herkesin ilgiyle dinleyeceğini sansalar da nefret ve kinden başka duygu uyandırmazlar. Hatta daha burcunun kova olduğunu öğrendiği anda aha kova mı o diyerek sıvışır.Aşk konusuna gelince bu kadar olumsuz özelliklerini saydığımız birine aşık oluyorsanız sizde kovasınız valla.. :)

BALIK: Sürekli hayal kuran bir sevgili arıyorsanız balık tam size göre ama nedense bunu söylemeye dilimiz varmıyor. Çünkü bu hayaller bir süre sonra sizin için sıkıcı itici ve hatta çıldırtıcı noktaya gelecektir. İşin en dramatik yanı ise bir gün bu hayallerin gerçekleşmesini sizden isteyecek olmasıdır. İşte o zaman kaçacak delik arasanız da zor bulursunuz. Çünkü o bir balık gibi oradan oraya zıplayıp sizi bulur. Tamam mantıksız ve zırdeli birisidir ama sizden defterinizi dürmeyecek kadar da değil yani… Balığın sizi yakaladığında neler yapabileceğini ise ne siz sorun ne de biz anlatalım :)

SADECE GÜLÜMSEYİN :)))

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Etiketler

İlginizi Çekebilir
Galeriler
Yandex.Metrica