İlişkilerde Mükemmel İsek Neden Yalnızız..

Evet özel İnsan sana belki komik gelebilir söylediklerim ama; mutluluk gerçekten basit şeylerde gizli.Sürekli geçmişi düşünen, geçmişi ile yaşayan insanlar değil miyiz ? ’’Ben geçmişimi düşünmem’’diyemezsin sende geçmişinde yaşadığın için yalnızsın..Aslında hiç birimiz yalnızda değiliz, neden mi? Çünkü geçmişimiz yanımızda,her zaman bizimle geçmişi ardımızda bırakamadığımız için tüm bu yalnızlığımız ve mutsuzluğumuz.Bir düşün..Hepimizin geçmişte yaşadığı derin izler,hayal kırıklığı,mutluluğu,yada kayıpları yok mu? Var en kötü dediğimiz anıları bile yeri gelir özlemez miyiz? Yada keşke dediğimiz zamanlar; kimse yalan söyleyemez çünkü hepimiz geçmişi özlemekten şuan yanımızda olan insanları görmüyor göremiyor ve anlamıyoruz işte bütün mesele bu.İster güvensizlik ister adına ne derseniz artık; kalp beyin ruh üçlemesinin ortasında sıkışıp kalmışız..
Hiç birimiz ilişkilerde mükemmel yada başarılı değiliz.Yaptığımız hatalar çıkar karşımıza,yada derin bir özlem,o da mı değil kırgınlıklarımız ve korkularımız hepimiz acı çekmekten,kaybetmekten ve gerçekler ile yüzleşmekten korkarız bu yüzden birbirimize dürüst değiliz sakladığımız sırlarımız muhakkak vardır.Güçlü görünmeye çalışmamız bu yüzden değil mi? ve kaçtığımız şeyleri yada özlediğimiz şeyleri hatırlatan bir şeyler muhakkak çıkar karşımıza.Nereye gidersek gidelim kaçamayız..Yine üzülür kendimizi yıpratır özler yada acı çekeriz çünkü direnme gücümüz yok, Tek çözüm kaçıştır.. kaçamadıkça batışlarımız bizi daha derin mutsuzluğa ve hatalara çekmez mi? Bir düşün kaçmaya çalıştığın ne varsa tekrar ona yada oraya dönmedin mi ?İşte o anlarda, bizi anlamasını istediğimiz İnsanların yanımızda olmasını isteriz.Güven duyabileceğimiz,Sevebileceğimiz dürüst yada aşık olabileceğimiz biri
Hepimiz o beklediğimiz birini hiç bulamadık.. Neden? Böyle biri yok mu? Yada bizler mükemmeliz de karşımızdaki insanlar hep mi kötü? Neden? Sen bir yerlerde haksızlığa uğradığını düşünürken karşındaki insan aynı şeyi düşünmüyor mu? Oda aynısını düşünüyor senin onu anlamadığını yada ne istediğini ? iş,arkadaş,eş,sevgili,aile,her ne ise birer birey olarak İnsan olarak biz çok mu iyiydik…Hayır kesinlikle hayır, her insan karşısındakinden önce kendini tanımalı sen kimsin? Önce kendini tanı, kendini mutlu et; sonra karşındaki insana dürüst ol.Ne aradığından ne istediğinden emin ol.Sen karşındaki insana sevgi saygı sadakat ile yaklaş.Hayatına giren her insana adil ve eşit davran,Sahtekar yalancı yada riyakar mı? Sana hatamı yaptı sessizce çık hayatından sana zararı dokunacağını bildiğin insanlardan uzak dur.Kötülüğe verilebilecek en iyi cevap iyiliktir.O iyiliği sen ona değil, kendine yapacaksın.İyi dürüst ve sana sadık insanları kaybetme iyi günlerinde değil kötü günlerinde yanlarında ol ki; seninde kötü gününde yanında olacak insanlar olsun.Ayrıldığın kişi eşin,sevgilin,vs.. Ayrıldın bitti..Seviyorsun ama karşındaki kişide seni seviyor ve kaybetmek istemiyorsa mücadele et,hatayı sen mi yaptın özür dile gerekirse gönlünü al bu seni küçültmez aksine saygınlığını ve ilişkini kuvvetlendirir.Kadın yada erkek önemli olan birbirini anlamak konuşmak birbirini dinlemek hangimiz bunu yapıyoruz.Al karşına gözlerinin içine bak ellerini tut ve önce ona onu gerçekten sevdiğini söyle bu karşındaki insana narkoz etkisi yaratacaktır.Sonra sen ne söylersen seni dinleyecektir.Şiddetli kavga mı ediyorsun ? Tut kollarından yine bak gözlerine ve kısık ‘’dinle beni’’tekrarla sakinleşecektir..
Bu her iki taraf içinde geçerli birbirimize ne kadar yüksek sesle bağırırsak bağıralım birbirimizi asla duyamayız çünkü kalben birbirimizden uzaklaşırız.Karşındaki insanı duyabilmek istiyorsan sakin ol ve konuş.Eğer mutsuz bir ilişki ise mücadele tek taraflı ise sadece sen seviyor ve karşılığını ne yaparsan yap göremiyorsan orada dur..Ciddi bir sorun var demektir.Erkek yada Kadın sevdiği zaman yapamayacağı hiçbir şey yok,sevgisini kaybetmemek adına gösterir mücadele eder,eğer seni kaybetmekten korkmayan biri ise ne yaparsan yap boşa uğraşmış olacak daha çok yıpranacaksın.Ve kendine bir iyilik yap seni bir ‘’Hiç’’ olarak gören birini sevme ve sırf sen seviyorsun diye seni incitmesine izin verme.Kimseyi değiştiremezsin sende değişemezsin ya olduğu gibi kabul edeceksin ki; bu çok zor bir ihtimal yada içinde bitireceksin..Kedini sev kendini önemse çünkü sen özelsin..
İlişkin bitti mi ? ardına dönme ve asla şu çirkin hataya düşme..
Biten bir ilişki bitmiştir ardından asla kötü konuşma ve unutma bir zamanlar sevdiğin değer verdiğin aşık olduğun yada seviştiğin kişi o zaman her şeyin iken bittiğinde o her şeyi kirletme
Geçmişine anılarına sahip çık ve saygıyla hatırla iyi yada kötü,sev yada nefret et ama asla karalama unutma lekelediğin geçmişindeki kişiler değil senin geleceğindir.Geleceğine ışık tutan kötülediğin geçmişindir.Her zaman geçmişinle yeniden yüzleşeceğini unutma ve öyle yaşa sen kendine çevrene ailene hayatında olan insanlara ne kadar saygı duyar o denli yaklaşırsan karşılığı senin davrandığın gibi dönecektir….

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Etiketler

İlginizi Çekebilir
Galeriler
Yandex.Metrica