Özgecan Aslan’ın Katilinin Avukatı İlk kez Konuştu..

Mersin’in Tarsus ilçesinde tecavüz girişimine direndikten sonra öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katil zanlısı Suphi Altındöken’e yardım edenler arasında bulunan Fatih Gökçe’nin avukatı gazetemize konuştu.

özgecan aslan katilinin avukatı

Mersin’in Tarsus ilçesinde tecavüz girişimine direndikten sonra öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katil zanlısı Suphi Altındöken’e yardım edenler arasında bulunan Fatih Gökçe’nin avukatı gazetemize konuştu. Baro tarafından görevlendirilmeyen Avukat Nazmi Karataylı kişisel olarak Gökçe’nin avukatlığını üstlendi.

Telefonla ulaştığımız Avukat Nazmi Karataylı Baro’nun “zanlıları savunmayacağız” açıklamasını “Benim kendime göre sebeplerim var, savunma hakkı diye bir şey var ben bir savunma yapmaya çalışıyorum. Avukatlığın ne olduğunu bilmemek gibi bir sorunumuz var” dedi.

Nasıl bir savunma yapmayı düşündüğünü sorduğumuz Avukat Nazmi Karataylı ”Bu sizi ilgilendirmez” dedi ve diğer sorularımızı yanıtlamayacağını belirterek görüşmeyi sonlandırdı.

Editör’den..

merak ettim, adını sanını. bir dolmuşçu için fazlasıyla akıllı bir senaryo oynamaya başlamış çünkü. değişen ifadesi;

– kestirmeden gidiyordum tecavüz niyetim yoktu.
– o benim onu kaçırdığımı düşünerek bana saldırdı ben de karşılık verdim.

sahi adını merak ediyorum bu aklı veren avuaktın.

tecavüz niyetim yoktu, ilk o saldırdı; yani canavarca hisle adam öldürmek yok, tasarlanarak cinayet yok, tecavüze yeltenme yok. 5-10 yıl yatıp çıksam yeterli?!

edit: avukatlığı yalancılık, sahtekarlık, suçu ve suçluyu korumak zannedenler toplanmış başlığın altına.

avukatlık; eldeki verilerle müvekkili en doğru şekilde savunmaktır. eldeki verileri çarpıtıp yalan savunma üreterek suçlu birini masum yapmak değildir. tecavüz etmek istedim, karşılık verince bıçaklayıp levyeledim diyen adamın savunmasını “tecavüz etmek istemedim, kestirmeden gidiyordum. bana arkadan saldırınca anlık sinirle bıçakladım” diye değiştirmenin adı avukatlık değildir.

nightcrawler’ı izleyin gençler. bu avukatları savunuyorsanız, ordakini de savunuyorsunuzdur. ve bunları savunuyorsanız; siz “para” veya “mesleki şöhret” için ananızı babanızı da satarsınız. adam da öldürürsünüz.

edit2: ben diğer detayları yeni yeni okuyorum. kızı da şüpheli duruma düşürmek için; duraktaki erkeklere selam verdiğine dair eklemeler de yapılmış. sprey sıkımı, alkol kullanımı. bu adamı savunan hukukçuların kendi mesleğine saygısı yoktur.

edit3: bu tipin tanıyanları da mesaj atmaya başladı. işi gücü bir şeylerden rant koparmak olan aklı gidiğin tekiymiş. gezi döneminde de sırf ilgi çekmek için bi kolpa mücadelelere girmiş, şimdi de yine ilgi çekmek ve az buçuk şöhret olmak için bu savunmayı yapmış. seveni sayanı da yokmuş. olmasını beklemek de saçma zaten.

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. merve evrem 17 Şubat 2015

    AÇ KÖPEK İŞSSİZ KÖPEK.BÖYLEMİ DOYURACAKSIN KARNINI.KANLAMI BESLENECEKSİN.BİR SÜBYANIN CANIYLAMI BESLENECEKSİN.ADAM MISIN LAN SEN..!!!!!! DOYURUN PEZEVENGİ , ZİRA YAKINDA BUDA NİHAT EMBESİLİ GİBİ KONUŞMAYA BAŞLAR.BİR NİHAT DOĞANA DAHA TAHAMMÜL YOK MEMLEKETTE…!!!!!

  2. kbr 17 Şubat 2015

    Suratinda meymenet yokki. Ne beklenir… Okumuş mal.)

  3. hilal çiğdem 18 Şubat 2015

    bu sıfatsızın dağdan inme olduğu çok belli meymenetsiz din yok iman yok ar yok merhamet yok insanlık duygularından yoksun adam görünümlü mahluk kaynıyor ortalık hayvan demiyorum hayvanlara hakaret etmiş olmamak için,o caniyle aynı zihniyeti taşıyor işte

İlginizi Çekebilir
Galeriler
Yandex.Metrica